Euroflorist
Euroflorist Euroflorist Polska Gwiazdy i Recenzje
Zamów Kwiaty
E-Torty
E-Torty E-Torty Polska Gwiazdy i Recenzje
Zamów Kwiaty
Poczta Kwiatowa
Poczta Kwiatowa Poczta Kwiatowa Polska Gwiazdy i Recenzje
Zamów Kwiaty

Jak obchodzone są Walentynki na całym świecie?

Jak obchodzone są Walentynki na całym świecie?

Walentynki obchodzone są 14 lutego każdego roku. Jest to dzień, w którym miłość jest celebrowana niemal na całym świecie. W tym dniu ludzie wyrażają swoje uczucia wobec innych, wręczając im kartki, prezenty lub kwiaty, często podczas romantycznej kolacji. Zobaczmy, jak to się robi w niektórych krajach!

W Chinach 14 lutego nazywany jest 'Festiwalem Qi Xi', co oznacza 'siódmą noc' (siódmy wieczór). Legenda głosi, że w tę właśnie noc siedem wróżek zstępuje z brzoskwiniami, aby pomóc zakochanym dłużej żyć. Mówi się, że brzoskwinie mają moc afrodyzjaku, dlatego tej nocy ludzie jedzą razem brzoskwinie i czekoladki.

W Stanach Zjednoczonych Walentynki są bardzo hucznie obchodzone, ale w przeciwieństwie do Francji, ten dzień nie jest tylko dla zakochanych, ale dla wszystkich, których kochamy. Amerykanie świętują Walentynki dając kartki, słodycze, kolacje swoim kochankom i małżonkom. Wysyłają również kartki z życzeniami do przyjaciół i członków rodziny, którzy nie są w związku!

W Japonii 14 lutego kobiety wręczają mężczyznom prezenty! Bombonierka jest najczęstszym prezentem, a role odwracają się miesiąc później, 14 marca to mężczyźni wręczają prezenty swoim partnerkom.

W Brazylii Dzień Zakochanych obchodzony jest 12 czerwca pośród kolorowych parad ulicznych. 

Włosi z niecierpliwością czekają na 14 lutego, ponieważ zbiega się on z końcem sezonu karnawałowego. Włosi dają sobie nawzajem słodycze, takie jak czekoladki i panettone (tradycyjne ciasto), ale także kwiaty lub biżuterię, ponieważ słodko jest być zakochanym!

14 lutego obchodzony jest w Wielkiej Brytanii z kwiatami, ciastami i kartkami dla bliskich. Brytyjczycy dają swojemu partnerowi kwiaty jako symbol uczucia i czekoladę jako znak wdzięczności

W Portugalii 14 lutego nazywany jest 'Dia dos Namorados' (Dzień Zakochanych). Najpopularniejszym kwiatem wręczanym w tym dniu są róże. Innymi popularnymi prezentami są perfumy lub biżuteria. Prezenty można wymieniać do północy w Walentynki, po czym stają się one 'normalnym' dniem. 

14 lutego to Walentynki we Francji, chociaż Święty Walenty nigdy nie został oficjalnie kanonizowany jako święty przez kościół! W tym dniu ludzie często wysyłają listy miłosne i kartki, wymieniają się kwiatami i czekoladkami, a także świętują przy romantycznej kolacji.

W Norwegii 14 lutego pary obdarowują się nawzajem cukierkowymi serduszkami z sekretnymi wiadomościami. Słowa te to między innymi 'Bądź mój', 'Przytul mnie', 'Pocałuj mnie' itp. Te wiadomości są małymi przypomnieniami czasu, kiedy para się urodziła. Te wiadomości są małymi przypomnieniami o tym, jak wielką wagę przywiązują do siebie nawzajem!

W Hiszpanii pary wymieniają się kartkami i prezentami 14 lutego z okazji 'Los enamorados' (dzień zakochanych). Pary i kochankowie idą na kolację i kupują sobie drobne upominki, jak w wielu krajach.

W tym dniu samotni Szwedzi, którzy szukają miłości, noszą różę na koszuli. Mówi się, że osoba, która nosi ostatnią różę, jest skazana na bycie samotną na zawsze!

W Danii Walentynki to bardzo romantyczne święto! Pary świętują swoją miłość wysyłając balony z odręcznie napisanymi wiadomościami w środku. Oprócz tego wymieniają się kartkami i słodyczami lub kwiatami. Wychodzą również na romantyczny posiłek w miłej restauracji!

W Walentynki w Niemczech jest zwyczaj, że przed wejściem mężczyzny młode kobiety dekorują swoje mieszkania czerwonymi serduszkami. W ten sposób nikt nie będzie miał wątpliwości, gdzie jest jego serce! W niektórych regionach mężczyzna odwiedza swoją dziewczynę i daje jej różę, podczas gdy kobieta daje jej mały wiersz. Po wszystkim, oboje jedzą razem pyszną kolację!

Polacy obchodzą Walentynki 14 lutego, podobnie jak w innych krajach. Jednak Polacy mają też specjalną tradycję obchodzenia 'Karnawałowej Niny'. Podczas tej ceremonii mężczyźni rzucają drobne prezenty młodym kobietom, a kobieta, która złapie najwięcej prezentów zostaje Karnawałową Niną!

W Rumunii istnieje tradycja zwana Martisor (wiosenny prezent kwiatowy). Podczas tej ceremonii mężczyźni wysyłają kwiaty i prezenty członkom rodziny i przyjaciołom.

Zauważysz duże podobieństwa w sposobie obchodzenia Walentynek na całym świecie!

Wszystkiego najlepszego z okazji Walentynek dla wszystkich zakochanych.

Euroflorist
Euroflorist Euroflorist Polska Gwiazdy i Recenzje
Zamów Kwiaty
E-Torty
E-Torty E-Torty Polska Gwiazdy i Recenzje
Zamów Kwiaty
Poczta Kwiatowa
Poczta Kwiatowa Poczta Kwiatowa Polska Gwiazdy i Recenzje
Zamów Kwiaty
Jaka jest data Walentynek w tym roku? Jaka jest data Walentynek w tym roku? Pomysły na walentynkowe teksty i wiadomości Pomysły na walentynkowe teksty i wiadomości Jakie kwiaty podarować na pogrzeb? Jakie kwiaty podarować na pogrzeb?

Wszystkie artykuły